SLIC3R PE VERSION - en to cs_CZ translation catalogue (571 entries)

en: 
    
    Discard changes and continue anyway?
cs_CZ: 
    
    Zahodit změny a přesto pokračovat?

en: 
    
    and it has the following unsaved changes:
cs_CZ: 
    
    a má neuložené následující změny:

en: 
    
    has the following unsaved changes:
cs_CZ: 
    
    má neuložené následující změny:

en: 
    
    is not compatible with printer
cs_CZ: 
    
    není kompatibilní s tiskárnou

en: 
    During the other layers, fan
cs_CZ: 
    V průběhu ostaních vrstev, ventilátor

en:  Browse
cs_CZ:  Procházet

en:  Preset
cs_CZ:  Přednastavení

en:  Set
cs_CZ:  Nastavit

en:  as:
cs_CZ:  jako:

en:  file as:
cs_CZ:  soubor jako:

en:  preset
cs_CZ:  přednastavení

en:  preset
cs_CZ:  přednastavení

en:  the selected preset?
cs_CZ:  zvolené přednastavení?

en: %d presets successfully imported.
cs_CZ: %d přednastavení úspěšně importováno.

en: &About Slic3r
cs_CZ: &O Slic3ru

en: &Configuration
cs_CZ: &Konfigurační

en: &Export Config…	Ctrl+E
cs_CZ: &Exportovat Konfiguraci…	Ctrl+E

en: &File
cs_CZ: &Soubor

en: &Help
cs_CZ: &Pomoc

en: &Load Config Bundle…
cs_CZ: &Načíst Konfigurační Balík…

en: &Load Config…	Ctrl+L
cs_CZ: &Načíst Konfiguraci…	Ctrl+L

en: &Object
cs_CZ: &Objekt

en: &Quit
cs_CZ: &Ukončit

en: &Repeat Last Quick Slice	Ctrl+Shift+U
cs_CZ: &Opakovat Poslední Rychlý Řez	Ctrl+Shift+U

en: &View
cs_CZ: &Zobrazení

en: &Window
cs_CZ: &Okno

en: (minimum)
cs_CZ: (minimálně)

en: . Discard changes and continue anyway?
cs_CZ: . Zahodit změny a přesto pokračovat?

en: 45° ccw
cs_CZ: 45° doleva

en: 45° cw
cs_CZ: 45° doprava

en: API Key
cs_CZ: Klíč API

en: Above Z
cs_CZ: Nad Z

en: Acceleration control (advanced)
cs_CZ: Kontrola akcelerací (pokročilé)

en: Add a sheath (a single perimeter line) around the base support. This makes the support more reliable, but also more difficult to remove.
cs_CZ: Přidá pouzdro (jednu obvodovou čáru) kolem podpor. Díky tomu je podpora spolehlivější, ale také obtížnější na odstranění.

en: Add solid infill near sloping surfaces to guarantee the vertical shell thickness (top+bottom solid layers).
cs_CZ: Přidá plnou výplň u šikmých ploch pro garanci vertikální tloušťky obalu (vrchních a spodních plných vrstev).

en: Add…
cs_CZ: Přidat…

en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

en: All
cs_CZ: Vše

en: Along X axis…
cs_CZ: Podél osy X…

en: Along Y axis…
cs_CZ: Podél osy Y…

en: Along Z axis…
cs_CZ: Podél osy Z…

en: Application preferences
cs_CZ: Nastavení aplikace

en: Application will be restarted
cs_CZ: Aplikace bude restartována

en: Are you sure you want to
cs_CZ: Jste si jistý že chcete

en: Around X axis…
cs_CZ: Okolo osy X…

en: Around Y axis…
cs_CZ: Okolo osy Y…

en: Around Z axis…
cs_CZ: Okolo osy Z…

en: Arrange
cs_CZ: Uspořádat

en: Array of language names and identifiers should have the same size.
cs_CZ: Pole jazykových jmen a identifikátorů by měla mít stejnou velikost.

en: Attention!
cs_CZ: Pozor!

en: Auto-center parts
cs_CZ: Auto-centrování objektů

en: Auto-repaired (%d errors)
cs_CZ: Automaticky opraveno (%d errors)

en: Automatically repair an STL file
cs_CZ: Automaticky opravit STL soubor

en: Autospeed (advanced)
cs_CZ: Automatická rychlost (pokročilé)

en: Avoid crossing perimeters
cs_CZ: Vyhnout se přejíždění perimetrů

en: Background processing
cs_CZ: Zpracování na pozadí

en: Bed
cs_CZ: Tisková podložka

en: Bed Shape
cs_CZ: Tvar tiskové podložky

en: Bed shape
cs_CZ: Tvar tiskové podložky

en: Bed temperature
cs_CZ: Teplota tiskové podložky

en: Bed temperature for layers after the first one. Set this to zero to disable bed temperature control commands in the output.
cs_CZ: Teplota tiskové podložky pro další vrstvy po první vrstvě. Nastavením na hodnotu nula vypnete ovládací příkazy teploty tiskové podložky ve výstupu.

en: Below Z
cs_CZ: Pod Z

en: Between objects G-code
cs_CZ: G-kód mezi objekty

en: Bottom
cs_CZ: Spodních

en: Bottom View
cs_CZ: Pohled zespod

en: Bottom solid layers
cs_CZ: Plné spodní vrstvy

en: Bridge
cs_CZ: Most

en: Bridge flow ratio
cs_CZ: Poměr průtoku při vytváření mostů

en: Bridges
cs_CZ: Mosty

en: Bridges fan speed
cs_CZ: Rychlost ventilátoru při vytváření mostů

en: Bridging angle
cs_CZ: Úhel vytváření mostů

en: Bridging angle override. If left to zero, the bridging angle will be calculated automatically. Otherwise the provided angle will be used for all bridges. Use 180° for zero angle.
cs_CZ: Přepsání úhlu vytváření mostů. Nastavením hodnoty na nulu se bude úhel vytváření mostů vypočítávat automaticky. Při zadání jiného úhlu, bude pro všechny mosty použitý zadaný úhel. Pro nulový úhel zadejte 180°.

en: Brim
cs_CZ: Límec

en: Brim width
cs_CZ: Šířka límce

en: Capabilities
cs_CZ: Možnosti

en: Change Application Language
cs_CZ: Změnit Jazyk Aplikace

en: Choose a file to slice (STL/OBJ/AMF/3MF/PRUSA):
cs_CZ: Zvolit soubor k řezu (STL/OBJ/AMF/3MF/PRUSA):

en: Circular
cs_CZ: Kruhový

en: Clip multi-part objects
cs_CZ: Připnutí objektů z více částí k sobě

en: Color
cs_CZ: Barva

en: Combine infill every
cs_CZ: Kombinovat výplň každou

en: Compatible printers
cs_CZ: Kompatibilní tiskárny

en: Compatible printers condition
cs_CZ: Stav kompatibilních tiskáren

en: Complete individual objects
cs_CZ: Dokončení individuálních objektů

en: Configuration notes
cs_CZ: Configurační poznámky

en: Connection failed.
cs_CZ: Připojení selhalo.

en: Connection to OctoPrint works correctly.
cs_CZ: Připojení k OctoPrint pracuje správně.

en: Connection to printer works correctly.
cs_CZ: Připojení k tiskárně pracuje správně.

en: Contact Z distance
cs_CZ: Kontaktní vzdálenost Z

en: Controller
cs_CZ: Ovladač

en: Cooling
cs_CZ: Chlazení

en: Cooling thresholds
cs_CZ: Práh chlazení

en: Copies
cs_CZ: Kopií

en: Cost
cs_CZ: Náklady

en: Custom
cs_CZ: Upravený

en: Custom G-code
cs_CZ: Upravený G-kód

en: Cut…
cs_CZ: Řezat…

en: Decrease copies
cs_CZ: Odebrat kopie

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Default base angle for infill orientation. Cross-hatching will be applied to this. Bridges will be infilled using the best direction Slic3r can detect, so this setting does not affect them.
cs_CZ: Výchozí úhel pro orientaci výplně. Bude pro něj použito křížové šrafování. Mosty budou vyplněny nejlepším směrem, který Slic3r dokáže rozpoznat, takže toto nastavení je neovlivní.

en: Default extrusion width
cs_CZ: Výchozí šířka extruze

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete All
cs_CZ: Smazat Vše

en: Delete this preset
cs_CZ: Smazat přednastavení

en: Density
cs_CZ: Hustota

en: Dependencies
cs_CZ: Závislosti

en: Depth of a wipe color per color change. For N colors, there will be maximum (N-1) tool switches performed, therefore the total depth of the wipe tower will be (N-1) times this value.
cs_CZ: Hloubka čištění barvy při každé změně barvy. Pro N barvy budou provedeny maximálně (N-1) změny nástroje, takže celková hloubka stírací věže bude (N-1) krát tato hodnota.

en: Deretraction Speed
cs_CZ: Rychlost deretrakce

en: Detect bridging perimeters
cs_CZ: Detekovat perimetry přemostění

en: Detect single-width walls (parts where two extrusions don't fit and we need to collapse them into a single trace).
cs_CZ: Detekuje stěny o tlošťce jedné čáry (části, kam se dvě čáry nemohou vejít a je potřeba sloučit je do čáry jedné).

en: Detect thin walls
cs_CZ: Detekovat tenké zdi

en: Diameter
cs_CZ: Průměr

en: Diameter of the print bed. It is assumed that origin (0,0) is located in the center.
cs_CZ: Průměr tiskové podložky.Přepokládaná souřadnice 0,0 je umístěna uprostřed.

en: Direction
cs_CZ: Směr

en: Disable USB/serial connection
cs_CZ: Vypnout USB/sériové připojení

en: Disable fan for the first
cs_CZ: Vypnutí chlazení pro prvních

en: Disables retraction when the travel path does not exceed the upper layer's perimeters (and thus any ooze will be probably invisible).
cs_CZ: Vypne retrakce, pokud dráha nepřekročí perimetr vrchní vrstvy (a proto bude pravděpodobně jakékoliv samovolné vytékání neviditelné).

en: Distance between copies
cs_CZ: Vzdálenost mezi kopiemi

en: Distance between skirt and object(s). Set this to zero to attach the skirt to the object(s) and get a brim for better adhesion.
cs_CZ: Vzdálenost mezi obrysovou čárou a objektem (objekty). Nastavte tuto hodnotu na nulu, pro sloučení obrysové čáry/čar s předmětem (předměty) a tvorbu límce pro dosažení lepší přilnavosti.

en: Distance from object
cs_CZ: Vzdálenost od objektu

en: Distance of the 0,0 G-code coordinate from the front left corner of the rectangle.
cs_CZ: Vzdálenost souřadnice 0,0 G-kódu od předního levého rohu obdélníku.

en: Don't support bridges
cs_CZ: Nevytvářet podpory pod mosty

en: Enable
cs_CZ: Zapnout

en: Enable auto cooling
cs_CZ: Zapnutí automatického chlazení

en: Enable fan if layer print time is below
cs_CZ: Zapnout ventilátor pokud je doba tisku vrstvy kratší než

en: Enable support material generation.
cs_CZ: Zapne generování podpor.

en: Enable this to get a commented G-code file, with each line explained by a descriptive text. If you print from SD card, the additional weight of the file could make your firmware slow down.
cs_CZ: Aktivací získáte komentovaný soubor G-kódu, přičemž každý řádek je doplněn popisným textem. Pokud tisknete z SD karty, dodatečné informace v souboru můžou zpomalit firmware.

en: Enable variable layer height feature
cs_CZ: Zapnout variabilní výšku vrstev

en: End G-code
cs_CZ: Konec G-code

en: Enforce support for the first
cs_CZ: Zesílit podpory pro prvních

en: Enforce support for the first n layers
cs_CZ: Vynucení podpor pro prvních n vrstev

en: Ensure vertical shell thickness
cs_CZ: Zajistit vertikální tloušťku obalu

en: Enter the rotation angle:
cs_CZ: Zadejte úhel otočení:

en: Enter your filament cost per kg here. This is only for statistical information.
cs_CZ: Zde zadejte cenu filamentu za kg. Slouží pouze pro statistické informace.

en: Enter your filament density here. This is only for statistical information. A decent way is to weigh a known length of filament and compute the ratio of the length to volume. Better is to calculate the volume directly through displacement.
cs_CZ: Zde zadejte hustotu filamentu. Toto je pouze pro statistické informace. Přípustný způsob je zvážit známou délku filamentu a vypočítat poměr délky k objemu. Je lepší vypočítat objem přímo přes posun.

en: Enter your filament diameter here. Good precision is required, so use a caliper and do multiple measurements along the filament, then compute the average.
cs_CZ: Zde zadejte průměr filamentu. Je zapotřebí správné přesnosti, proto použijte šupleru a proveďte několik měření podél filamentu, poté vypočtete průměr.

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Error!
cs_CZ: Chyba!

en: Estimated printing time
cs_CZ: Odhadovaný čas tisku

en: Experimental option for preventing support material from being generated under bridged areas.
cs_CZ: Experimentální nastavení pro zabránění tvorbě podpěr v oblastech po mosty.

en: Experimental option to adjust flow for overhangs (bridge flow will be used), to apply bridge speed to them and enable fan.
cs_CZ: Experimentální volba pro nastavení průtoku pro přesahy (použije se průtok jako u mostů), aplikuje se na ně rychlost mostu a spustí se ventilátor.

en: Export G-code...
cs_CZ: Exportovat G-kód…

en: Export G-code…
cs_CZ: Exportovat G-kód…

en: Export STL…
cs_CZ: Exportovat STL…

en: Export all presets to file
cs_CZ: Exportovat všechna přednastavení do souboru

en: Export current configuration to file
cs_CZ: Exportovat současnou konfiguraci do souboru

en: Export failed
cs_CZ: Exportování selhalo

en: Export object as STL…
cs_CZ: Exportovat objekt jako STL…

en: Export this single object as STL file
cs_CZ: Exportovat tento jediný objekt jako STL soubor

en: External perimeters
cs_CZ: Vnější perimetry

en: External perimeters first
cs_CZ: Nejprve tisknout vnější perimetry

en: Extra length on restart
cs_CZ: Extra vzdálenost při restartu

en: Extra perimeters if needed
cs_CZ: Extra perimetry pokud jsou potřeba

en: Extruder
cs_CZ: Extrudér

en: Extruder %d
cs_CZ: Extrudér %d

en: Extruder Color
cs_CZ: Barva extrudéru

en: Extruder clearance (mm)
cs_CZ: Kolizní oblast extrudéru (mm)

en: Extruder offset
cs_CZ: Odsazení extrudéru

en: Extruder temperature for first layer. If you want to control temperature manually during print, set this to zero to disable temperature control commands in the output file.
cs_CZ: Teplota extrudéru pro první vrstvu. Chcete-li během tisku ručně ovládat teplotu, nastavte tuto hodnotu na nulu, aby se ve výstupním souboru zakázaly příkazy pro řízení teploty.

en: Extruder temperature for layers after the first one. Set this to zero to disable temperature control commands in the output.
cs_CZ: Teplota extrudéru pro následující vrstvy po vrstvě první. Nastavte tuto hodnotu na nulu, abyste zakázali příkazy pro řízení teploty na výstupu.

en: Extruders
cs_CZ: Extrudér

en: Extrusion Width
cs_CZ: Šíře extruze

en: Extrusion axis
cs_CZ: Osa extrudéru

en: Extrusion multiplier
cs_CZ: Násobič extruze

en: Extrusion width
cs_CZ: Šířka extruze

en: Facets
cs_CZ: Trojúhelníků

en: Fan
cs_CZ: Ventilátor

en: Fan settings
cs_CZ: Nastavení ventilátoru

en: Fan speed
cs_CZ: Rychlost ventilátoru

en: Fewer
cs_CZ: Méně

en: Filament Settings
cs_CZ: Nastavení filamentu

en: Filament notes
cs_CZ: Poznámky k filamentu

en: Filament properties
cs_CZ: Vlastnosti filamentu

en: Filament type
cs_CZ: Typ filamentu

en: File Not Found
cs_CZ: Soubor nenalezen

en: Fill angle
cs_CZ: Úhel výplně

en: Fill density
cs_CZ: Hustota výplně

en: Fill pattern
cs_CZ: Vzor výplně

en: Fill pattern for general low-density infill.
cs_CZ: Vzor výplně pro obecnou výplň s nízkou hustotou.

en: Fill pattern for top/bottom infill. This only affects the external visible layer, and not its adjacent solid shells.
cs_CZ: Vzor výplně pro vrchní/spodní vrstvy. Ovlivňuje pouze vnější viditelné vrstvy. Neovlivňuje přilehlé plné obaly.

en: Firmware Retraction
cs_CZ: Firmware Retrakce

en: First layer
cs_CZ: První vrstva

en: First layer height
cs_CZ: Výška první vrstvy

en: First layer speed
cs_CZ: Rychlost první vrstvy

en: Flow
cs_CZ: Průtok

en: For the Wipe Tower to work with the soluble supports, the support layers
    need to be synchronized with the object layers.
    
    Shall I synchronize support layers in order to enable the Wipe Tower?
cs_CZ: U čistící věže pokud pracujte s rozpustnými materiály, je třeba
    synchronizovat vrstvy podpor s vrstvami objektů.
    
    Mám synchronizovat vrstvy podpor, aby bylo možné zapnout Čistící věž?

en: Force solid infill for regions having a smaller area than the specified threshold.
cs_CZ: Vynucení plné výplně pro oblasti, které mají menší plochu, než je stanovená prahová hodnota.

en: Force the generation of solid shells between adjacent materials/volumes. Useful for multi-extruder prints with translucent materials or manual soluble support material.
cs_CZ: Vynucení vytváření pevných skořepin mezi sousedními materiály/objemy. Užitečné pro tisk s více extrudery s průsvitnými materiály nebo ručně rozpustným podpůrným materiálem.

en: Front
cs_CZ: Zepředu

en: Front View
cs_CZ: Pohled zepředu

en: G-code
cs_CZ: G-kód

en: G-code flavor
cs_CZ: Druh G-kódu

en: Gap fill
cs_CZ: Výplň mezer

en: General
cs_CZ: Obecné

en: Generate no less than the number of skirt loops required to consume the specified amount of filament on the bottom layer. For multi-extruder machines, this minimum applies to each extruder.
cs_CZ: Nevygenerovat méně, než počet obrysových čar, potřebných ke spotřebování specifikovaného množství filamentu na spodní vrstvu. U strojů s více extrudéry platí toto minimum pro každý extrudér.

en: Generate support material
cs_CZ: Generovat podpory

en: Generate support material for the specified number of layers counting from bottom, regardless of whether normal support material is enabled or not and regardless of any angle threshold. This is useful for getting more adhesion of objects having a very thin or poor footprint on the build plate.
cs_CZ: Vygeneruje podpory pro zadaný počet vrstev počítaných od spodního okraje, bez ohledu na to, zda jsou povoleny standartní podpory nebo nikoliv a bez ohledu na jakýkoli prah úhlu. To je užitečné pro získání větší přilnavosti předmětů s velmi tenkou nebo špatnou stopou na tiskové podložce.

en: Heated build plate temperature for the first layer. Set this to zero to disable bed temperature control commands in the output.
cs_CZ: Teplota vyhřívané tiskové podložky pro první vrstvu. Nastavením tuto hodnoty na nulu vypnete příkazy pro řízení teploty ve vrstvě ve výstupu.

en: Height
cs_CZ: Výška

en: Height of skirt expressed in layers. Set this to a tall value to use skirt as a shield against drafts.
cs_CZ: Výška obrysové čáry vyjádřená ve vrstvách. Nastavte tuto hodnotu vysokou, pro použití obrysové čáry jako stínění proti průvanu.

en: Horizontal width of the brim that will be printed around each object on the first layer.
cs_CZ: Šírka límce který bude vytištěn v první vrstvě okolo každého objektu.

en: Host or IP
cs_CZ: Host nebo IP

en: If expressed as absolute value in mm/s, this speed will be applied to all the print moves of the first layer, regardless of their type. If expressed as a percentage (for example: 40%) it will scale the default speeds.
cs_CZ: Pokud je vyjádřena jako absolutní hodnota v mm / s, bude tato rychlost použita pro všechny pohyby tisku první vrstvy bez ohledu na jejich typ. Pokud je hodnota vyjádřena procenty (například: 40%), změní v závisloti na výchozích rychlostech.

en: If layer print time is estimated below this number of seconds, fan will be enabled and its speed will be calculated by interpolating the minimum and maximum speeds.
cs_CZ: Pokud je doba tisku vrstvy odhadnuta jako kratší než tato nastavená hodnota ve vteřinách, ventilátor bude aktivován a jeho rychlost bude vypočtena interpolací minimální a maximální rychlosti.

en: If layer print time is estimated below this number of seconds, print moves speed will be scaled down to extend duration to this value.
cs_CZ: Pokud je doba tisku vrstvy odhadnuta kratší než tento počet sekund, rychlost tisku se zpomalí, aby se prodloužila doba tisku této vrstvy.

en: If this is enabled, fan will never be disabled and will be kept running at least at its minimum speed. Useful for PLA, harmful for ABS.
cs_CZ: Pokud je tato funkce zapnutá, ventilátor nebude nikdy vypnut a bude udržován v chodu alespoň rychlostí která je nastavena jako minimální rychlost. Užitečné pro PLA, škodlivé pro ABS.

en: If you set this to a positive value, Z is quickly raised every time a retraction is triggered. When using multiple extruders, only the setting for the first extruder will be considered.
cs_CZ: Zadáním kladné hodnoty, se Z rychle přizvedne při každém vyvolání retrakce. Při použití více extruderů bude použito pouze nastavení pro první extruder.

en: If you set this to a positive value, Z lift will only take place above the specified absolute Z. You can tune this setting for skipping lift on the first layers.
cs_CZ: Zadáním kladné hodnoty se zdvih Z uskuteční pouze nad zadanou absolutní hodnotou Z. Toto nastavení můžete zvolit pro přeskočení přizvednutí u prvních vrstev.

en: If you set this to a positive value, Z lift will only take place below the specified absolute Z. You can tune this setting for limiting lift to the first layers.
cs_CZ: Zadáním kladné hodnoty se zdvih Z uskuteční pouze pod zadanou absolutní hodnotou Z. Toto nastavení můžete zvolit pro přeskočení přizvednutí u prvních vrstev.

en: If you want to process the output G-code through custom scripts, just list their absolute paths here. Separate multiple scripts with a semicolon. Scripts will be passed the absolute path to the G-code file as the first argument, and they can access the Slic3r config settings by reading environment variables.
cs_CZ: Pokud chcete zpracovat výstupní G-kód pomocí vlastních skriptů, stačí zde uvést jejich absolutní cesty. Oddělte více skriptů středníkem. Skripty předají absolutní cestu k souboru G-kódu jako první argument a mohou přistupovat k nastavení konfigurace Slic3ru čtením proměnných prostředí.

en: If your firmware doesn't handle the extruder displacement you need the G-code to take it into account. This option lets you specify the displacement of each extruder with respect to the first one. It expects positive coordinates (they will be subtracted from the XY coordinate).
cs_CZ: Pokud firmware nezpracovává umístění extrudéru správně, potřebujete aby to vzal G-kód v úvahu. Toto nastavení umožňuje určit odsazení každého extruderu vzhledem k prvnímu. Očekávají se pozitivní souřadnice (budou odečteny od souřadnice XY).

en: If your firmware requires relative E values, check this, otherwise leave it unchecked. Most firmwares use absolute values.
cs_CZ: Pokud váš firmware vyžaduje relativní hodnoty E, zaškrtněte toto, jinak nechte nezaškrtnuté. Většina firmwarů používá absolutní hodnoty.

en: Increase copies
cs_CZ: Přidat kopie

en: Infill
cs_CZ: Výplň

en: Infill before perimeters
cs_CZ: Tisknout výplň před tiskem perimetrů

en: Infill extruder
cs_CZ: Extruder pro výplň

en: Infill/perimeters overlap
cs_CZ: Přesah pro výplň/perimetry

en: Interface layers
cs_CZ: Interface vrstvy

en: Invalid rotation angle entered
cs_CZ: Zadán neplatný úhel otočení

en: Iso View
cs_CZ: Pohled iso

en: Keep fan always on
cs_CZ: Ventilátor vždy zapnutý

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Layer Editing
cs_CZ: Editování Vrstev

en: Layer editing
cs_CZ: Editování vstev

en: Layer height
cs_CZ: Výška vrstvy

en: Layer height limits
cs_CZ: Výskové limity vrstvy

en: Layers
cs_CZ: Vrstvy

en: Layers and Perimeters
cs_CZ: Vrstvy a perimetry

en: Layers and perimeters
cs_CZ: Vrstvy a perimetry

en: Left
cs_CZ: Zleva

en: Left View
cs_CZ: Pohled zleva

en: Length
cs_CZ: Vzdálenost

en: Lift Z
cs_CZ: Zvednout Z

en: Load exported configuration file
cs_CZ: Načíst exportovaný konfigurační soubor

en: Load presets from a bundle
cs_CZ: Načíst přednastavení z balíku

en: Load shape from STL...
cs_CZ: Načíst tvar ze souboru STL…

en: Loaded
cs_CZ: Načteno

en: Loading…
cs_CZ: Načítání…

en: Loops (minimum)
cs_CZ: Smyček (minimálně)

en: Materials
cs_CZ: Materiálů

en: Max
cs_CZ: Maximálně

en: Max print speed
cs_CZ: Maximální rychlost tisku

en: Max volumetric speed
cs_CZ: Maximální objemová rychlost

en: Maximum volumetric speed allowed for this filament. Limits the maximum volumetric speed of a print to the minimum of print and filament volumetric speed. Set to zero for no limit.
cs_CZ: Maximální povolený objem průtoku pro tento filament. Omezuje maximální rychlost průtoku pro tisk až na minimální rychlost průtoku pro tisk a filament. Zadejte nulu pro nastavení bez omezení.

en: Min
cs_CZ: Minimálně

en: Min print speed
cs_CZ: Minimální rychlost tisku

en: Minimum detail resolution, used to simplify the input file for speeding up the slicing job and reducing memory usage. High-resolution models often carry more detail than printers can render. Set to zero to disable any simplification and use full resolution from input.
cs_CZ: Minimální rozlišení detailů, které se používají pro zjednodušení vstupního souboru pro urychlení slicovací úlohy a snížení využití paměti. Modely s vysokým rozlišením často obsahují více detailů než tiskárny dokážou vykreslit. Nastavte na nulu, chcete-li zakázat jakékoli zjednodušení a použít vstup v plném rozlišení.

en: Minimum extrusion length
cs_CZ: Minimální délka extruze

en: Minimum travel after retraction
cs_CZ: Minimální pohyb po retrakci

en: Mirror
cs_CZ: Zrcadlit

en: Mirror the selected object
cs_CZ: Zrcadlit vybraný objekt

en: Modifiers
cs_CZ: Modifikátory

en: More
cs_CZ: Více

en: Multi material printers may need to prime or purge extruders on tool changes. Extrude the excess material into the wipe tower.
cs_CZ: Multi-materiálové tiskárny mohou potřebovat, aby při výměně nástrojů vyčistili extrudéry. Vytlačí přebytečný materiál do čistící věže.

en: Name
cs_CZ: Název

en: No Bonjour device found
cs_CZ: Nenalezena žádná Bonjour zařízení

en: Notes
cs_CZ: Poznámky

en: Notice
cs_CZ: Oznámení

en: Nozzle diameter
cs_CZ: Průměr trysky

en: Number of extruders of the printer.
cs_CZ: Počet extrudérů tiskárny.

en: Number of interface layers to insert between the object(s) and support material.
cs_CZ: Počet interface vrstev vložených mezi objekt (objekty) a podpory.

en: Number of loops for the skirt. If the Minimum Extrusion Length option is set, the number of loops might be greater than the one configured here. Set this to zero to disable skirt completely.
cs_CZ: Počet obrysových čar. Je-li nastavena možnost Minimální délka extruze, počet obrysových čar může být větší než počet zde nakonfigurovaných. Nastavte tuto hodnotu na nulu, pro úplné deaktivování.

en: Number of solid layers to generate on bottom surfaces.
cs_CZ: Počet plných vrstev.

en: Number of solid layers to generate on top and bottom surfaces.
cs_CZ: Počet plných vstev generovaných na vrchních a spodních površích.

en: Number of solid layers to generate on top surfaces.
cs_CZ: Počet vrchních generovaných plných vrstev.

en: Object too large?
cs_CZ: Objekt moc velký?

en: OctoPrint upload
cs_CZ: OctoPrint nahrávání

en: Only create support if it lies on a build plate. Don't create support on a print.
cs_CZ: Podpory vytvářet pouze v případě, že leží na tiskové podložce. Nevytváří podpory na výtisky.

en: Only infill where needed
cs_CZ: Výplň pouze kde je potřeba

en: Only lift Z
cs_CZ: Pouze zvednout Z

en: Only lift Z above
cs_CZ: Zvednout Z pouze nad

en: Only lift Z below
cs_CZ: Zvednout Z pouze pod

en: Only retract when crossing perimeters
cs_CZ: Provést retrakci pouze při přejíždění perimetrů

en: Open STL/OBJ/AMF…	Ctrl+O
cs_CZ: Otevřít STL/OBJ/AMF…	Ctrl+O

en: Open a model
cs_CZ: Otevřít model

en: Open the Prusa Edition releases page in your browser
cs_CZ: Otavřít stránku vydání Prusa Edice ve vašem prohlížeči

en: Open the Prusa3D drivers download page in your browser
cs_CZ: Otevřít stránku pro stahování Prusa3D ovladačů ve vašem prohlížeči

en: Open the Slic3r manual in your browser
cs_CZ: Otevřít Slic3r návod ve vašem prohlížeči

en: Open the Slic3r website in your browser
cs_CZ: Otevřít webovou stránku Slic3ru ve vašem prohlížeči

en: Optimize travel moves in order to minimize the crossing of perimeters. This is mostly useful with Bowden extruders which suffer from oozing. This feature slows down both the print and the G-code generation.
cs_CZ: Optimalizovat přesuny do pořadí aby se minimalizovalo přejíždění perimetrů. Nejvíce užitečné u Bowdenových extruderů které trpí na vytékáné filamentu. Toto nastavení zpomaluje tisk i generování G-kódu.

en: Other
cs_CZ: Ostatní

en: Other layers
cs_CZ: Ostatní vrstvy

en: Output file
cs_CZ: Výstupní soubor

en: Output filename format
cs_CZ: Formát výstupního názvu

en: Output options
cs_CZ: Možnosti výstupu

en: Overhang threshold
cs_CZ: Práh přesahu

en: Overlap
cs_CZ: Překrytí

en: Pattern
cs_CZ: Vzor

en: Pattern angle
cs_CZ: Úhel vzoru

en: Pattern spacing
cs_CZ: Vzdálenost vzoru

en: Pattern used to generate support material.
cs_CZ: Vzor použitý pro generování podpor.

en: Per color change depth
cs_CZ: Hloubka výměny pro barvu

en: Perimeter extruder
cs_CZ: Extruder pro perimetry

en: Perimeters
cs_CZ: Perimetry

en: Place one more copy of the selected object
cs_CZ: Přidá jednu kopii vybraného objektu

en: Position X
cs_CZ: Pozice X

en: Position Y
cs_CZ: Pozice Y

en: Position of perimeters starting points.
cs_CZ: Pozice začátku perimetrů.

en: Preferences
cs_CZ: Nastavení

en: Preferences…	Ctrl+,
cs_CZ: Nastavení…	Ctrl+,

en: Preferred direction of the seam
cs_CZ: Preferovaný směr švu

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Print Settings
cs_CZ: Nastavení tisku

en: Print contour perimeters from the outermost one to the innermost one instead of the default inverse order.
cs_CZ: Tisk obrysových perimetrů od vnějších po vnitřní namísto opačného výchozího pořadí.

en: Print settings
cs_CZ: Nastavení tisku

en: Print speed override
cs_CZ: Přepsání rychlosti tisku

en: Printer
cs_CZ: Tiskárna

en: Printer Settings
cs_CZ: Nastavení tiskárny

en: Printer notes
cs_CZ: Poznámky o tiskárně

en: Print…
cs_CZ: Tisk…

en: Profile dependencies
cs_CZ: Profilové závislosti

en: Prusa 3D Drivers
cs_CZ: Prusa 3D Ovladače

en: Prusa Edition Releases
cs_CZ: Vydání Prusa Edice

en: Q&uick Slice…	Ctrl+U
cs_CZ: R&ychlý Řez…	Ctrl+U

en: Quality (slower slicing)
cs_CZ: Kvalita (pomalejší slicing)

en: Quick Slice and Save &As…	Ctrl+Alt+U
cs_CZ: Rychlý Řez a Uložit &jako…	Ctrl+Alt+U

en: Quit Slic3r
cs_CZ: Ukončit Slic3r

en: Radius
cs_CZ: Rádius

en: Raft layers
cs_CZ: Vrstev raftu

en: Rear
cs_CZ: Zezadu

en: Rear View
cs_CZ: Pohled zezadu

en: Rectangular
cs_CZ: Obdélníkový

en: Reducing printing time
cs_CZ: Zkracování tiskového času

en: Reload from Disk
cs_CZ: Znovu načíst z Disku

en: Reload the selected file from Disk
cs_CZ: Znovu načíst vybraný objekt z Disku

en: Remember output directory
cs_CZ: Pamatovat výstupní složku

en: Remove
cs_CZ: Odebrat

en: Remove one copy of the selected object
cs_CZ: Odstaní jednu kopii vybraného objektu

en: Remove the selected object
cs_CZ: Odstanit vybraný objekt

en: Repair
cs_CZ: Oprava

en: Repair STL file…
cs_CZ: Opravit soubor STL…

en: Repeat last quick slice
cs_CZ: Opakovat poslední rychlý řez

en: Report an Issue
cs_CZ: Nahlásit chybu

en: Report an issue on the Slic3r Prusa Edition
cs_CZ: Nahlásit chybu ve Slic3eru Prusa Edice

en: Rescan serial ports
cs_CZ: Znovu prohledat sériové porty

en: Resolution
cs_CZ: Rozlišení

en: Retract amount before wipe
cs_CZ: Délka retrakce před očištěním

en: Retract on layer change
cs_CZ: Retrakce při změně vrstvy

en: Retraction
cs_CZ: Retrakce

en: Retraction Length
cs_CZ: Vzdálenost retrakce

en: Retraction Length (Toolchange)
cs_CZ: Vzdálenost retrakce (při změně nástroje)

en: Retraction Speed
cs_CZ: Rychlost retrakce

en: Retraction is not triggered when travel moves are shorter than this length.
cs_CZ: Retrakce není spuštěna, pokud jsou pohyby pojezdu kratší než tato délka.

en: Right
cs_CZ: Zprava

en: Right View
cs_CZ: Pohled zprava

en: Rotate
cs_CZ: Otočit

en: Rotate around
cs_CZ: Otáčet okolo

en: Run Configuration
cs_CZ: Spustit Konfiguraci

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save configuration as:
cs_CZ: Uložit konfiguraci jako:

en: Save current
cs_CZ: Uložit stávající

en: Save preset
cs_CZ: Uložit přednastavení

en: Save presets bundle as:
cs_CZ: Uložit balík přednastavení jako:

en: Scale
cs_CZ: Měřítko

en: Scale along
cs_CZ: Škálovat podél

en: Scale to size
cs_CZ: Škálovat do rozměru

en: Scale…
cs_CZ: Škálovat

en: Seam position
cs_CZ: Pozice švu

en: Seam preferred direction
cs_CZ: Preferovaný směr švu

en: Select &Controller Tab	Ctrl+T
cs_CZ: Zobrazit panel Ovladač	Ctrl+T

en: Select &Filament Settings Tab	Ctrl+3
cs_CZ: Zobrazit panel Nastavení filamentu	Ctrl+3

en: Select &Plater Tab	Ctrl+1
cs_CZ: Zobrazit panel Plater	Ctrl+1

en: Select P&rint Settings Tab	Ctrl+2
cs_CZ: Zobrazit panel Nastavení tisku	Ctrl+2

en: Select Print&er Settings Tab	Ctrl+4
cs_CZ: Zobrazit panel Nastavení tiskárny	Ctrl+4

en: Select configuration to load:
cs_CZ: Zvolte konfiguraci k načtení:

en: Select the STL file to repair:
cs_CZ: Vyberte STL soubor k opravě:

en: Select the language
cs_CZ: Výběr jazyka

en: Send to printer
cs_CZ: Odeslat do tiskárny

en: Sequential printing
cs_CZ: Sekvenční tisk

en: Serial port
cs_CZ: Sériový port

en: Serial port speed
cs_CZ: Rychlost sériového portu

en: Set number of copies…
cs_CZ: Zadejte počet kopií…

en: Set this to a non-zero value to allow a manual extrusion width. If left to zero, Slic3r derives extrusion widths from the nozzle diameter (see the tooltips for perimeter extrusion width, infill extrusion width etc). If expressed as percentage (for example: 230%), it will be computed over layer height.
cs_CZ: Nastavením kladné hodnoty povolíte manuální šířku extruze. Pokud je hodnota ponechána na nule, Slic3r odvozuje šířku extruze z průměru trysky (viz nápovědy pro šířku extruze perimetru, šířku extruze výplně apod.). Pokud je hodnota vyjádřena procenty (například: 230%), vypočítá se z výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for external perimeters. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise 1.125 x nozzle diameter will be used. If expressed as percentage (for example 200%), it will be computed over layer height.
cs_CZ: Nastavením na kladnou hodnotu, definuje šířku manuální extruze pro vnější obvod. Pokud je ponechána nula, použije se výchozí šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky 1,125 x. Pokud je hodnota vyjádřena jako procento (například 200%), vypočítá se podle výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for first layer. You can use this to force fatter extrudates for better adhesion. If expressed as percentage (for example 120%) it will be computed over first layer height. If set to zero, it will use the default extrusion width.
cs_CZ: Nastavením kladné hodnoty zvolíte manuální šířku vytlačování pro první vrstvu. Toto můžete použít k vytlačování tlustší extruze pro lepší přilnavost. Pokud je vyjádřeno jako procenty (například 120%), bude vypočteno z výšky první vrstvy. Pokud je nastavena na nulu, použije se výchozí šířka vytlačování.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for infill for solid surfaces. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise 1.125 x nozzle diameter will be used. If expressed as percentage (for example 90%) it will be computed over layer height.
cs_CZ: Zadejte kladnou hodnotu, chcete-li nastavit manuálně šířku extruze pro výplň plných povrchů. Pokud je ponechána nula, použije se standardní šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky 1,125 x. Pokud je vyjádřena procenty (například 90%), bude vypočtena z výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for infill for top surfaces. You may want to use thinner extrudates to fill all narrow regions and get a smoother finish. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise nozzle diameter will be used. If expressed as percentage (for example 90%) it will be computed over layer height.
cs_CZ: Zadejte kladnou hodnotu, chcete-li nastavit manuálně šířku extruze pro výplň vrchních ploch. Možná budete chtít použít tenčí extruzi, abyste vyplnili všechny úzké oblasti a získali hladší povrch. Pokud je ponechána nula, použije se výchozí šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky. Pokud je vyjádřena procenty (například 90%), bude vypočtena z výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for infill. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise 1.125 x nozzle diameter will be used. You may want to use fatter extrudates to speed up the infill and make your parts stronger. If expressed as percentage (for example 90%) it will be computed over layer height.
cs_CZ: Nastavením kladné hodnoty upravíte manuálně šířku extruze pro výplň. Pokud je ponechána nula, použije se standardní šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky 1,125 x. Je možné, že budete chtít použít tlustší extruze, pro zrychlení výplně a zpevnění vašich výtisků. Pokud je vyjádřeno jako procenty (například 90%), bude vypočteno z výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for perimeters. You may want to use thinner extrudates to get more accurate surfaces. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise 1.125 x nozzle diameter will be used. If expressed as percentage (for example 200%) it will be computed over layer height.
cs_CZ: Nastavením na kladnou hodnotu nastavíte manuálně šířku vytlačování perimetrů. Chcete-li získat přesnější povrchy, můžete použít tenčí extruze. Pokud je ponechána nula, použije se standardní šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky 1,125 x. Pokud je vyjádřeno procenty (například 200%), vypočte se z výšky vrstvy.

en: Set this to a non-zero value to set a manual extrusion width for support material. If left zero, default extrusion width will be used if set, otherwise nozzle diameter will be used. If expressed as percentage (for example 90%) it will be computed over layer height.
cs_CZ: Zadejte kladnou hodnotu, chcete-li nastavit manuálně šířku extruze pro podpory. Pokud je ponechána nula, použije se výchozí šířka extruze, pokud je nastavena, jinak se použije průměr trysky. Pokud je vyjádřena procenty (například 90%), bude vypočtena z výšky vrstvy.

en: Set this to the clearance radius around your extruder. If the extruder is not centered, choose the largest value for safety. This setting is used to check for collisions and to display the graphical preview in the plater.
cs_CZ: Zadejte horizontální rádius kolizního prostoru okolo extrudéru. Pokud tryska není v centru tohoto rádiusu, zvolte nejdelší vzdálenost. Toto nastavení slouží ke kontrole kolizí a zobrazení grafického náhledu v Plater.

en: Set this to the vertical distance between your nozzle tip and (usually) the X carriage rods. In other words, this is the height of the clearance cylinder around your extruder, and it represents the maximum depth the extruder can peek before colliding with other printed objects.
cs_CZ: Zadejte vertikální vzdálenost mezi tryskou a (obvykle) tyčemi osy X. Jinými slovy, je to výška kolizního prostoru okolo extrudéru a představuje maximální hloubku, které může extrudér dosáhnout před kolizí s jinými, již vytištěnými, objekty.

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Settings…
cs_CZ: Nastavení…

en: Shape
cs_CZ: Tvar

en: Show about dialog
cs_CZ: Zobrazit okno o Slic3ru

en: Show system information
cs_CZ: Zobrazit systémové informace

en: Single Extruder Multi Material
cs_CZ: Multi Materiálový tisk s jedním extrudérem

en: Size
cs_CZ: Rozměr

en: Size and coordinates
cs_CZ: Rozměr a souřadnice

en: Size in X and Y of the rectangular plate.
cs_CZ: Rozměr tiskové podložky v ose X a Y.

en: Skirt
cs_CZ: Obrysová čára

en: Skirt Loops
cs_CZ: Počet obrysových čar

en: Skirt and brim
cs_CZ: Obrysová čára a límec

en: Skirt height
cs_CZ: Výška obrysové čáry

en: Slic3r &Manual
cs_CZ: Slic3r návod

en: Slic3r &Website
cs_CZ: Slic3r &Webová stránka

en: Slic3r can upload G-code files to OctoPrint. This field should contain the API Key required for authentication.
cs_CZ: Slic3r může nahrát soubory G kódu do OctoPrintu. Toto pole by mělo obsahovat klíč API požadovaný pro ověření.

en: Slic3r can upload G-code files to OctoPrint. This field should contain the hostname or IP address of the OctoPrint instance.
cs_CZ: Slic3r může nahrát soubory G kódu do OctoPrintu. Toto pole by mělo obsahovat název hostitele nebo IP adresu aplikace OctoPrint.

en: Slic3r will not scale speed down below this speed.
cs_CZ: Slic3r nebude měnit rychlost pod tuto rychlost.

en: Slice a file into a G-code
cs_CZ: Řez souboru do G-kódu

en: Slice a file into a G-code, save as
cs_CZ: Řez souboru do G-kódu, uložit jako

en: Slice file to a multi-layer SVG
cs_CZ: Řez souboru do více-vrstvého SVG

en: Slice to SV&G…	Ctrl+G
cs_CZ: Řez do SV&G…	Ctrl+G

en: Slow down if layer print time is below
cs_CZ: Zpomalit tisk pokud je doba tisku kratší než

en: Small perimeters
cs_CZ: Malé perimetry

en: Solid infill
cs_CZ: Plná výplň

en: Solid infill every
cs_CZ: Plná výplň každou

en: Solid infill extruder
cs_CZ: Extrudér pro plnou výplň

en: Solid infill threshold area
cs_CZ: Prahová hodnota plochy pro plnou výplň

en: Solid layers
cs_CZ: Plných vrstev

en: Soluble material
cs_CZ: Rozpustný materiál

en: Soluble material is most likely used for a soluble support.
cs_CZ: Rozpustný materiál je převážně používán pro tisk rozpustných podpor.

en: Some G/M-code commands, including temperature control and others, are not universal. Set this option to your printer's firmware to get a compatible output. The "No extrusion" flavor prevents Slic3r from exporting any extrusion value at all.
cs_CZ: Některé příkazy G/M kódu, včetně řízení teploty a jiné, nejsou univerzální. Vyberte typ firmwaru který používá vaše tiskárna pro dosažení kompatibilního výstupu. Příkazy typu “No extrusion” zabraňují Slic3ru zcela exportovat jakoukoliv hodnotu extruze.

en: Some printers or printer setups may have difficulties printing with a variable layer height. Enabled by default.
cs_CZ: Některé tiskárny nebo nastavení tiskárny mohou mít potíže s tiskem s proměnnou výškou vrstvy. Ve výchozím nastavení je zapnuto.

en: Spacing between support material lines.
cs_CZ: Vzdálenost mezi liniemi podpor.

en: Speed
cs_CZ: Rychlost

en: Speed (baud) of USB/serial port for printer connection.
cs_CZ: Rychlost (baud) USB/sériového portu pro připojení tiskárny.

en: Speed for filling small gaps using short zigzag moves. Keep this reasonably low to avoid too much shaking and resonance issues. Set zero to disable gaps filling.
cs_CZ: Rychlost plnění malých mezer pomocí krátkých cikcak pohybů. Udržujte tuto hodnotu poměrně nízkou, aby nedošlo k přílišným otřesům a problémům s rezonancí. Nastavte nulu pro vypnutí vyplnění mezery.

en: Speed for perimeters (contours, aka vertical shells). Set to zero for auto.
cs_CZ: Rychlost pro perimetry (obrysy, neboli svislé schránky). Zadejte nulu pro automatické nastavení.

en: Speed for printing bridges.
cs_CZ: Rychlost pro vytváření mostů.

en: Speed for printing solid regions (top/bottom/internal horizontal shells). This can be expressed as a percentage (for example: 80%) over the default infill speed above. Set to zero for auto.
cs_CZ: Rychlost tisku plných oblastí (vrchní / spodní / vnitřní horizontální pláště). Může být vyjádřeno procenty (například: 80%) oproti výchozí rychlosti vyplnění. Pro automatické nastavení zadejte nulu.

en: Speed for printing support material interface layers. If expressed as percentage (for example 50%) it will be calculated over support material speed.
cs_CZ: Rychlost tisku podpůrných interface vrstev. Pokud je vyjádřen procentní podíl (například 50%), vypočítá se podle rychlosti tisku podpor.

en: Speed for printing support material.
cs_CZ: Rychlost tisku podpor.

en: Speed for printing the internal fill. Set to zero for auto.
cs_CZ: Rychlost tisku vnitřní výplně. Pro automatické nastavení zadejte nulu.

en: Speed for printing top solid layers (it only applies to the uppermost external layers and not to their internal solid layers). You may want to slow down this to get a nicer surface finish. This can be expressed as a percentage (for example: 80%) over the solid infill speed above. Set to zero for auto.
cs_CZ: Rychlost tisku vrchních plných vrstev (vztahuje se pouze na nejvyšší horní vrstvy a nikoli na jejich vnitřní plné vrstvy). Rychlost lze zpomalit, abyste získali hezčí povrchovou úpravu. Může být vyjádřena procenty (například: 80%) z rychlosti plné výplně materiálu výše. Pro automatické nastavení zadejte nulu.

en: Speed for travel moves (jumps between distant extrusion points).
cs_CZ: Rychlost přesunů (přejezdy mezi body extruze).

en: Spiral Vase
cs_CZ: Spirálová váza

en: Spiral vase
cs_CZ: Spirálová váza

en: Split
cs_CZ: Rozdělit

en: Start G-code
cs_CZ: Začátek G-kódu

en: Success!
cs_CZ: Úspěch!

en: Support Generator
cs_CZ: Generátor Podpor

en: Support material
cs_CZ: Podpory

en: Support material will not be generated for overhangs whose slope angle (90° = vertical) is above the given threshold. In other words, this value represent the most horizontal slope (measured from the horizontal plane) that you can print without support material. Set to zero for automatic detection (recommended).
cs_CZ: Podpory nebudou vytvořeny pro převisy, jejichž úhel sklonu (90° = vertikální) je nad danou prahovou hodnotou. Jinými slovy, tato hodnota představuje největší horizontální sklon (měřený od horizontální roviny), který můžete tisknout bez podpůrného materiálu. Nastavte na nulu pro automatickou detekci (doporučeno).

en: Support material/raft interface extruder
cs_CZ: Extruder pro interface podpory/rafty

en: Support material/raft/skirt extruder
cs_CZ: Extruder pro podpory/raft/obrysové čáry

en: Support on build plate only
cs_CZ: Podpory pouze na tiskové ploše

en: Supports work better, if the following feature is enabled:
    - Detect bridging perimeters
    
    Shall I adjust those settings for supports?
cs_CZ: Podpory fungují lépe, pokud je povolena následující funkce:
    - Zjistit přemosťovací perimetry
    
    Mám tyto nastavení pro podpory upravit?

en: Synchronize support layers with the object print layers. This is useful with multi-material printers, where the extruder switch is expensive.
cs_CZ: Synchronizování vrstev podpor s vrstvami objektu. Toto je velmi užitečné u multi-materiálových tiskáren, kde je přepínání extruderů drahé.

en: Synchronize with object layers
cs_CZ: Synchronizovat s vrstvami objektu

en: System Info
cs_CZ: Informace o systému

en: Temperature
cs_CZ: Teplota

en: Temperature
cs_CZ: Teplota

en: Temperature difference to be applied when an extruder is not active. Enables a full-height "sacrificial" skirt on which the nozzles are periodically wiped.
cs_CZ: Teplotní rozdíl, který se použije v případě, že extruder není aktivní. Umožňuje “obětní” obrysové čáry v plné výšce objektu, na kterém jsou trysky periodicky očištěny.

en: The Wipe Tower currently supports only:
    - first layer height 0.2mm
    - layer height from 0.15mm to 0.35mm
    
    Shall I adjust those settings in order to enable the Wipe Tower?
cs_CZ: Čistící věž momentálně podporuje pouze:
    - výšku první vrstvy 0,2 mm
    - výšku vrstvy od 0,15 mm do 0,35 mm
    
    Mám tyto nastavení upravit tak, aby bylo možné zapnout Čistící věž?

en: The Wipe Tower currently supports the non-soluble supports only
    if they are printed with the current extruder without triggering a tool change.
    (both support_material_extruder and support_material_interface_extruder need to be set to 0).
    
    Shall I adjust those settings in order to enable the Wipe Tower?
cs_CZ: Čistící věž v současné době podporuje pouze nerozpustné podpory
    pokud jsou vytištěny s aktuálním extrudérem bez spuštění výměny nástroje.
    (jak extruder pro tisk popor tak extruder pro tisk interface podpor je třeba nastavit na 0).
    
    Mám tyto nastavení upravit tak, aby bylo možné zapnout Čistící věž?

en: The extruder to use (unless more specific extruder settings are specified). This value overrides perimeter and infill extruders, but not the support extruders.
cs_CZ: Extrudér, který chcete použít (pokud nejsou zvoleny specifičtější nastavení extruderu). Tato hodnota přepíše nastavení perimetrového a výplňového exrtuderu, ale ne nastavení extrudéru pro podpory.

en: The extruder to use when printing infill.
cs_CZ: Extruder který se použije pro tisk výplní.

en: The extruder to use when printing perimeters and brim. First extruder is 1.
cs_CZ: Extruder, který se používá při tisku perimetrů a límce. První extruder je 1.

en: The extruder to use when printing solid infill.
cs_CZ: Extrudér který bude použit při tisku plných výplní.

en: The extruder to use when printing support material, raft and skirt (1+, 0 to use the current extruder to minimize tool changes).
cs_CZ: Extruder, který se používá při tisku podpor, raftu a obrysových čar (1+, 0 pro použití aktuálního extrudéru pro co nejméně změn nástroje).

en: The object will be grown/shrunk in the XY plane by the configured value (negative = inwards, positive = outwards). This might be useful for fine-tuning hole sizes.
cs_CZ: Objekt bude roztažen / smrštěn v rovině XY nastavenou hodnotou (negativní = směrem dovnitř, pozitivní = směrem ven). To může být užitečné pro jemné doladění otvorů.

en: The object will be raised by this number of layers, and support material will be generated under it.
cs_CZ: Objekt se zvýší tímto počtem vrstev a pod ním bude vytvořen podpůrný materiál.

en: The printer multiplexes filaments into a single hot end.
cs_CZ: Tiskárna přepíná několik filamentů v jednou hot endu.

en: The selected file contains no geometry.
cs_CZ: Vybraný soubor neobsahuje geometrii.

en: The selected file contains several disjoint areas. This is not supported.
cs_CZ: Vybraný soubor obsahuje několik nespojených ploch. Tato možnost není podporována.

en: The speed for loading of a filament into extruder after retraction (it only applies to the extruder motor). If left to zero, the retraction speed is used.
cs_CZ: Rychlost vtlačení filamentu do extruderu po retrakci (vztahuje se pouze na motor extruderu). Pokud je ponecháno na nulu, použije se rychlost retrakce.

en: The speed for retractions (it only applies to the extruder motor).
cs_CZ: Rychlost retrakce (toto nastavení platí pouze pro motor extruderu).

en: The vertical distance between object and support material interface. Setting this to 0 will also prevent Slic3r from using bridge flow and speed for the first object layer.
cs_CZ: Vertikální vzdálenost mezi objektem a podporami. Nastavením tohoto parametru na hodnotu 0 se také zabrání tomu, aby Slic3r použil parametry průtoku a rychlosti pro mosty při tisku první vrstvy objektu.

en: This code is inserted between objects when using sequential printing. By default extruder and bed temperature are reset using non-wait command; however if M104, M109, M140 or M190 are detected in this custom code, Slic3r will not add temperature commands. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings, so you can put a "M109 S[first_layer_temperature]" command wherever you want.
cs_CZ: Tento kód je vložen mezi objekty, pokud je použit sekvenční tisk. Ve výchozím nastavení je resetován extrudér a tisková podložka pomocí non-wait (nečekacím) příkazem; nicméně pokud jsou příkazy M104, M109, 140 nebo M190 detekovány v tomto upraveném kódu, Slic3r nebude přidávat teplotní příkazy. Můžete přidávat zástupné proměnné pro veškeré nastavení Slic3ru, takže můžete vložit příkaz “M109 S[first_layer_temperature]” kamkoliv chcete.

en: This custom code is inserted at every layer change, right after the Z move and before the extruder moves to the first layer point. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings as well as [layer_num] and [layer_z].
cs_CZ: Tento upravený kód je vložen při každé změně vrstvy, hned po pohybu Z a předtím, než se extruder přesune na první bod vrstvy. Můžete přidávat zástupné proměnné pro veškeré nastavení Slic3ru, stejně tak jako [layer_num] a [layer_z].

en: This custom code is inserted at every layer change, right before the Z move. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings as well as [layer_num] and [layer_z].
cs_CZ: Tento upravený kód je vložen pro každou změnu vrstvy, předtím než se pohne Z. Můžete přidávat zástupné proměnné pro veškeré nastavení Slic3ru stejně tak jako [layer_num] a [layer_z].

en: This custom code is inserted right before every extruder change. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings as well as [previous_extruder] and [next_extruder].
cs_CZ: Tento upravený kód je vložen těsně před každou změnou extruderu. Můžete použít zástupné proměnné pro všechna nastavení Slic3ru, stejně jako [previous_extruder] a [next_extruder].

en: This end procedure is inserted at the end of the output file, before the printer end gcode. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings. If you have multiple extruders, the gcode is processed in extruder order.
cs_CZ: Tato ukončovací procedůra je vložena na konec výstupního souboru, před konečným g-kódem tiskárny. Můžete přidávat zástupné proměnné pro veškeré nastavení Slic3ru. Pokud máte tiskárnu s více extrudéry, g-kód je zpracován v pořadí extrudérů.

en: This end procedure is inserted at the end of the output file. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings.
cs_CZ: Tato ukončovací procedůra je vložena na konec výstupního souboru. Můžete přidávat zástupné proměnné pro veškeré nastavení Slic3ru.

en: This experimental setting is used to set the maximum volumetric speed your extruder supports.
cs_CZ: Toto experimentální nastavení slouží k nastavení maximální objemové rychlosti, kterou váš extruder podporuje.

en: This experimental setting uses G10 and G11 commands to have the firmware handle the retraction. This is only supported in recent Marlin.
cs_CZ: Toto experimentální nastavení používá příkazy G10 a G11, aby si firmware poradil s retrakcí. Toto je podporováno pouze v posledních verzích firmwaru Marlin.

en: This experimental setting uses outputs the E values in cubic millimeters instead of linear millimeters. If your firmware doesn't already know filament diameter(s), you can put commands like 'M200 D[filament_diameter_0] T0' in your start G-code in order to turn volumetric mode on and use the filament diameter associated to the filament selected in Slic3r. This is only supported in recent Marlin.
cs_CZ: Toto experimentální nastavení používá výstupní hodnoty E v kubických milimetrech místo lineárních milimetrů. Pokud firmware dosud nezná průměr (průměry) filamentu, můžete v počátečním G-kódu zadat příkazy jako “M200 D [filament_diameter_0] T0”, pro se zapnutí volumetrického režimu a použití průměru filamentu přidruženého k vybranému filamentu ve Slic3ru. Toto je podporováno pouze v posledních verzích firmwaru Marlin.

en: This factor affects the amount of plastic for bridging. You can decrease it slightly to pull the extrudates and prevent sagging, although default settings are usually good and you should experiment with cooling (use a fan) before tweaking this.
cs_CZ: Tato hodnota určuje množství vytlačeného plastu při vytváření mostů. Mírným snížením této hodnoty můžete předejít pronášení ikdyž, přednastavené hodnoty jsou většinou dobré a je lepší experimentovat s chlazením (využitím ventilátoru), než s touto hodnotou.

en: This factor changes the amount of flow proportionally. You may need to tweak this setting to get nice surface finish and correct single wall widths. Usual values are between 0.9 and 1.1. If you think you need to change this more, check filament diameter and your firmware E steps.
cs_CZ: Tento faktor mění poměrné množství toku. Možná bude třeba toto nastavení vyladit, pro dosažení hezkého povrchu a správné šířky jednotlivých stěn. Obvyklé hodnoty jsou mezi 0,9 a 1,1. Pokud si myslíte, že hodnotu potřebujete změnit více, zkontrolujte průměr filamentu a E kroky ve firmwaru.

en: This fan speed is enforced during all bridges and overhangs.
cs_CZ: Nastavená rychlost ventilátoru je využita vždy při vytváření mostů a přesahů.

en: This feature allows to combine infill and speed up your print by extruding thicker infill layers while preserving thin perimeters, thus accuracy.
cs_CZ: Tato funkce umožňuje kombinovat výplň a urychlit tisk pomocí extruzí silnějších výplňových vrstev při zachování tenkých obvodů, a tím i přesnosti.

en: This feature allows to force a solid layer every given number of layers. Zero to disable. You can set this to any value (for example 9999); Slic3r will automatically choose the maximum possible number of layers to combine according to nozzle diameter and layer height.
cs_CZ: Tato funkce umožňuje vynucení plné vrstvy za každý daný počet vrstev. Pro vypnutí nastavte nulu. Můžete nastavit libovolnou hodnotu (například 9999); Slic3r automaticky zvolí maximální počet vrstev, které se budou kombinovat podle průměru trysky a výšky vrstvy.

en: This feature will raise Z gradually while printing a single-walled object in order to remove any visible seam. This option requires a single perimeter, no infill, no top solid layers and no support material. You can still set any number of bottom solid layers as well as skirt/brim loops. It won't work when printing more than an object.
cs_CZ: Tato funkce zvýší postupně Z při tisku jednovrstvého objektu, aby se odstranil jakýkoli viditelný šev. Tato volba vyžaduje jediný obvod, žádnou výplň, žádné vrchní plné vrstvy a žádný podpůrný materiál. Můžete stále nastavit libovolný počet spodních plných vrstev, stejně jako obrysové čáry / límec. Při tisku více než jednoho objektu nebude toto nastavení fungovat.

en: This flag enables the automatic cooling logic that adjusts print speed and fan speed according to layer printing time.
cs_CZ: Zapne výpočet automatického chlazení který upravuje rychlost tisku a ventilátoru v závislosti na délce tisku jedné vstvy.

en: This flag enforces a retraction whenever a Z move is done.
cs_CZ: Tato možnost vyvolá retrakci, kdykoli je proveden pohyb Z.

en: This flag will move the nozzle while retracting to minimize the possible blob on leaky extruders.
cs_CZ: Toto nastavení přemístí trysku při retrakci, aby se minimalizovalo možné vytékání materiálu.

en: This is only used in the Slic3r interface as a visual help.
cs_CZ: Toto je ve Slic3ru jako názorná pomoc.

en: This is the acceleration your printer will be reset to after the role-specific acceleration values are used (perimeter/infill). Set zero to prevent resetting acceleration at all.
cs_CZ: Toto je hodnota akcelerace na kterou se tiskárna vrátí po specifických úpravách akcelerace například při tisku (perimetru/výplně). Nastavením na nulu zabráníte návratu rychlostí zcela.

en: This is the acceleration your printer will use for bridges. Set zero to disable acceleration control for bridges.
cs_CZ: Nastavení akcelerace tiskárny při vytváření mostů. Nastavením na nulu vypnete ovládání akcelerace pro mosty.

en: This is the acceleration your printer will use for first layer. Set zero to disable acceleration control for first layer.
cs_CZ: Toto je zrychlení, které vaše tiskárna použije pro první vrstvu. Nastavte nulu pro vypnutí řízení zrychlení pro první vrstvu.

en: This is the acceleration your printer will use for infill. Set zero to disable acceleration control for infill.
cs_CZ: Toto je zrychlení, které vaše tiskárna použije pro výplň. Nastavte nulu, chcete-li vypnout řízení zrychlení pro výplň.

en: This is the acceleration your printer will use for perimeters. A high value like 9000 usually gives good results if your hardware is up to the job. Set zero to disable acceleration control for perimeters.
cs_CZ: Jedná se o akceleraci, kterou vaše tiskárna použije pro perimetry. Vysoká hodnota, jako je 9000, obvykle dává dobré výsledky, pokud je váš hardware v pořádku. Nastavte nulu pro vypnutí řízení zrychlení pro perimetry.

en: This is the diameter of your extruder nozzle (for example: 0.5, 0.35 etc.)
cs_CZ: Průměr trysky extrudéru (například: 0.5, 0.35 atd.)

en: This is the lowest printable layer height for this extruder and limits the resolution for variable layer height. Typical values are between 0.05 mm and 0.1 mm.
cs_CZ: Nejmenší tisknutelná výška vrstvy pro tento extrudér. Omezuje rozlišení pro výšku proměnné vrstvy. Typické hodnoty jsou mezi 0,05 mm a 0,1 mm.

en: This option sets the number of perimeters to generate for each layer. Note that Slic3r may increase this number automatically when it detects sloping surfaces which benefit from a higher number of perimeters if the Extra Perimeters option is enabled.
cs_CZ: Tato volba nastavuje počet perimetrů, které je třeba vygenerovat pro každou vrstvu. Slic3r může toto číslo automaticky zvýšit, pokud detekuje šikmé plochy, které se tisknou lépe s vyšším počtem obvodů, pokud je zapnuta možnost Extra perimetry.

en: This option will drop the temperature of the inactive extruders to prevent oozing. It will enable a tall skirt automatically and move extruders outside such skirt when changing temperatures.
cs_CZ: Tato volba sníží teplotu neaktivních extruderů, aby u nich nedošlo k vytékání.

en: This option will limit infill to the areas actually needed for supporting ceilings (it will act as internal support material). If enabled, slows down the G-code generation due to the multiple checks involved.
cs_CZ: Tato volba omezuje výplň na plochy skutečně potřebné pro podporu stropů (bude se chovat jako vnitřní podpůrný materiál). Je-li tato volba zapnuta, zpomaluje generování G-kódu kvůli několikanásobným kontrolám.

en: This option will switch the print order of perimeters and infill, making the latter first.
cs_CZ: Tato volba obrátí pořadí tisku obvodů a výplní.

en: This separate setting will affect the speed of external perimeters (the visible ones). If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated on the perimeters speed setting above. Set to zero for auto.
cs_CZ: Toto oddělené nastavení ovlivní rychlost tisku vnějších perimetrů (těch viditelných). Pokud je hodnota vyjádřena procenty (například: 80%), bude rychlost vypočítána z hodnoty rychlosti tisku perimetrů, nastavené výše. Nastavte nulu pro automatický výpočet.

en: This separate setting will affect the speed of perimeters having radius <= 6.5mm (usually holes). If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated on the perimeters speed setting above. Set to zero for auto.
cs_CZ: Toto oddělené nastavení ovlivní rychlost perimetrů o poloměru <= 6,5 mm (obvykle díry). Pokud je vyjádřeno jako procentní podíl (například: 80%), vypočte se z výše uvedeného nastavení rychlosti perimetrů. Pro automatické nastavení zadejte nulu.

en: This setting applies an additional overlap between infill and perimeters for better bonding. Theoretically this shouldn't be needed, but backlash might cause gaps. If expressed as percentage (example: 15%) it is calculated over perimeter extrusion width.
cs_CZ: Toto nastavení uplatňuje dodatečné překrytí mezi výplní a obvodem pro lepší spojení. Teoreticky by to nemělo být potřeba, ale reakce by mohla způsobit mezery. Pokud je vyjádřeno procenty (například: 15%), vypočítá se z šířky extruze perimetrů.

en: This setting controls the height (and thus the total number) of the slices/layers. Thinner layers give better accuracy but take more time to print.
cs_CZ: Toto nastavení řídí výšku (a tedy výsledný počet) řezů/vrstev. Tenčí vrstva poskytuje lepší přesnost, ale tiskne se déle.

en: This setting represents the maximum speed of your fan.
cs_CZ: Toto nastavení vyjadřuje maximální rychlost ventilátoru.

en: This setting represents the minimum PWM your fan needs to work.
cs_CZ: Toto nastavení představuje minimální hodnotu PWM, kterou ventilátor potřebuje, aby pracoval.

en: This start procedure is inserted at the beginning, after any printer start gcode. This is used to override settings for a specific filament. If Slic3r detects M104, M109, M140 or M190 in your custom codes, such commands will not be prepended automatically so you're free to customize the order of heating commands and other custom actions. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings, so you can put a "M109 S[first_layer_temperature]" command wherever you want. If you have multiple extruders, the gcode is processed in extruder order.
cs_CZ: Tento postup spuštění je vložen na začátku, po každém spuštění G kódu tiskárny. Toto slouží k přepsání nastavení pro konkrétní filament. Pokud Slic3r detekuje M104, M109, M140 nebo M190 ve vašich uživatelských kódech, takové příkazy nebudou automaticky předkládány, takže máte možnost přizpůsobit pořadí příkazů k ohřevu a další vlastní akce. Pro všechny nastavení Slic3ru můžete použít zástupné proměnné, takže můžete zadat příkaz “M109 S [first_layer_temperature]” kdekoli chcete. Pokud máte více extruderů, G kód se zpracovává v pořadí extruderů.

en: This start procedure is inserted at the beginning, after bed has reached the target temperature and extruder just started heating, and before extruder has finished heating. If Slic3r detects M104 or M190 in your custom codes, such commands will not be prepended automatically so you're free to customize the order of heating commands and other custom actions. Note that you can use placeholder variables for all Slic3r settings, so you can put a "M109 S[first_layer_temperature]" command wherever you want.
cs_CZ: Tento spouštěcí postup je vložen na začátku, poté, co vyhřívaná tisková podložka dosáhla cílové teploty a extrudér se právě začal ohřívat a předtím, než dosáhl cílové teploty extrudér . Pokud Slic3r detekuje M104 nebo M190 ve vašich upravených kódech, takové příkazy nebudou automaticky předkládány, takže máte možnost upravit pořadí příkazů pro vytápění a další vlastní akce. Pro všechny nastavení Slic3ru můžete použít zástupné proměnné, takže můžete zadat příkaz “M109 S [first_layer_temperature]” kdekoli chcete.

en: This value will be added (or subtracted) from all the Z coordinates in the output G-code. It is used to compensate for bad Z endstop position: for example, if your endstop zero actually leaves the nozzle 0.3mm far from the print bed, set this to -0.3 (or fix your endstop).
cs_CZ: Tato hodnota bude přidána (nebo odečtena) ze všech souřadnic Z ve výstupním G kódu. Používá se ke kompenzování špatné pozice endstopu Z. Například pokud endstop 0 skutečně ponechá trysku 0,3 mm daleko od tiskové podložky, nastavte hodnotu -0,3 (nebo dolaďte svůj koncový doraz).

en: Threads
cs_CZ: Vlákna

en: Top
cs_CZ: Vrchních

en: Top View
cs_CZ: Pohled svrchu

en: Top solid infill
cs_CZ: Vrchní plná výplň

en: Top solid layers
cs_CZ: Vrchních plných vrstev

en: Top/bottom fill pattern
cs_CZ: Vzor výplně vrchních/spodních vrstev

en: Travel
cs_CZ: Přesun

en: USB/Serial connection
cs_CZ: USB/Sériové připojení

en: USB/serial port for printer connection.
cs_CZ: USB/sériový port pro připojení tiskárny.

en: Uniformly…
cs_CZ: Souměrně…

en: Unsaved Changes
cs_CZ: Neuložené Změny

en: Unsaved Presets
cs_CZ: Neuložená Přednastavení

en: Use firmware retraction
cs_CZ: Použít retrakce z firmware

en: Use relative E distances
cs_CZ: Použít relativní E vzdálenosti

en: Use this option to set the axis letter associated to your printer's extruder (usually E but some printers use A).
cs_CZ: Touto volbou nastavíte písmeno osy přidružené k extruderu tiskárny (obvykle E, ale některé tiskárny používají A).

en: Use this setting to rotate the support material pattern on the horizontal plane.
cs_CZ: Toto nastavení použijte pro horizontální otočení vzoru.

en: Use volumetric E
cs_CZ: Použije volumetrickou hodnotu E

en: Used Filament (g)
cs_CZ: Použito Filamentu (g)

en: Used Filament (m)
cs_CZ: Použito Filamentu (m)

en: Used Filament (mm³)
cs_CZ: Použito Filamentu (mm³)

en: Volume
cs_CZ: Obsah

en: Warning
cs_CZ: Varování

en: When printing multi-material objects, this settings will make slic3r to clip the overlapping object parts one by the other (2nd part will be clipped by the 1st, 3rd part will be clipped by the 1st and 2nd etc).
cs_CZ: Připnutí překrývajících se objektů jednek druhému při multi-materiálovém tisku. (Druhá část se připne k první, třetí část k první a druhé, atd).

en: When printing multiple objects or copies, this feature will complete each object before moving onto next one (and starting it from its bottom layer). This feature is useful to avoid the risk of ruined prints. Slic3r should warn and prevent you from extruder collisions, but beware.
cs_CZ: Při tisku více objektů nebo kopií tiskárna kompletně dokončí jeden objekt, předtím než začne tisknout druhý (začíná od spodní vstvy). Tato vlastnost je výhodná z důvodů snížení rizika zničených výtisků. Slic3r by měl varovat při možné kolizi extrudéru s objektem a zabránit mu, přesto doporučujeme obezřetnost.

en: When printing with very low layer heights, you might still want to print a thicker bottom layer to improve adhesion and tolerance for non perfect build plates. This can be expressed as an absolute value or as a percentage (for example: 150%) over the default layer height.
cs_CZ: Při tisku s velmi nízkými výškami vrstev můžete stále vytisknout tlustší spodní vrstvu pro zlepšení přilnavosti a toleranci pro nedokonale zkalibrovanou tiskovou podložku. Může být vyjádřeno jako absolutní hodnota nebo jako procento (například: 150%) z výchozí výšky vrstvy.

en: When retraction is triggered before changing tool, filament is pulled back by the specified amount (the length is measured on raw filament, before it enters the extruder).
cs_CZ: Při výměně nástroje se spustí retrakce a filament se zatáhne zpět o zadané množství (délka se měří na surovém filamentu, než vstoupí do extruderu).

en: When retraction is triggered, filament is pulled back by the specified amount (the length is measured on raw filament, before it enters the extruder).
cs_CZ: Při spuštění retrakce se filament zatáhne zpět o zadané množství (délka se měří na surovém filamentu, než vstoupí do extruderu).

en: When setting other speed settings to 0 Slic3r will autocalculate the optimal speed in order to keep constant extruder pressure. This experimental setting is used to set the highest print speed you want to allow.
cs_CZ: Pokud jsou všechna ostatní nastavení rychlosti na hodnotě nula, Slic3r automaticky vypočítá optimální rychlost pro udržení konstantního tlaku v extruderu. Toto experimentální nastavení slouží k nastavení nejvyšší rychlosti tisku, kterou chcete povolit.

en: When the retraction is compensated after changing tool, the extruder will push this additional amount of filament.
cs_CZ: Když je retrakce kompenzována po změně nástroje, extruder vytlačuje toto další množství filamentu.

en: When the retraction is compensated after the travel move, the extruder will push this additional amount of filament. This setting is rarely needed.
cs_CZ: Když je retrakce kompenzována po pohybu, extruder vytlačuje toto další množství filamentu. Toto nastavení je zřídkakdy potřeba.

en: Width
cs_CZ: Šířka

en: Width of a wipe tower
cs_CZ: Šířka čistící věže

en: Wipe Tower
cs_CZ: Čistící věž

en: Wipe tower
cs_CZ: Čistící věž

en: Wipe while retracting
cs_CZ: Očistit při retrakci

en: With bowden extruders, it may be wise to do some amount of quick retract before doing the wipe movement.
cs_CZ: U bowdenových extrudérů může být vhodné provést rychlé retrakce než se spustí očištění.

en: With sheath around the support
cs_CZ: S pouzdrem okolo podpor

en: X coordinate of the left front corner of a wipe tower
cs_CZ: X souřadnice levého předního rohu čistící věže

en: XY Size Compensation
cs_CZ: Kompenzace XY rozměrů

en: XY separation between an object and its support
cs_CZ: XY vzdálenost mezi objektem a podporami

en: XY separation between an object and its support. If expressed as percentage (for example 50%), it will be calculated over external perimeter width.
cs_CZ: XY vzdálenost mezi objektem a podporami. Pokud je vyjádřeno procenty (například 50%), bude vypočítána z šířky perimetru.

en: Y coordinate of the left front corner of a wipe tower
cs_CZ: Y souřadnice levého předního rohu čistící věže

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: You can put here your personal notes. This text will be added to the G-code header comments.
cs_CZ: Zde můžete zadat své osobní poznámky. Tento text bude přidán do komentáře záhlaví G kódu.

en: You can put your notes regarding the filament here.
cs_CZ: Zde můžete vložit poznámky týkající se filamentu.

en: You can put your notes regarding the printer here.
cs_CZ: Zde můžete uvést poznámky týkající se tiskárny.

en: You can set this to a positive value to disable fan at all during the first layers, so that it does not make adhesion worse.
cs_CZ: Nastavením počtu prvních vstev s vypnutým chlazením pro nezhoršování přilnavosti.

en: You can use all configuration options as variables inside this template. For example: [layer_height], [fill_density] etc. You can also use [timestamp], [year], [month], [day], [hour], [minute], [second], [version], [input_filename], [input_filename_base].
cs_CZ: V této šabloně můžete použít všechny možnosti konfigurace jako proměnné. Můžete například použít: [layer_height], [fill_density] etc. Také můžete použít [timestamp], [year], [month], [day], [hour], [minute], [second], [version], [input_filename], [input_filename_base].

en: You have unsaved changes
cs_CZ: Máte neuložené změny

en: Your file was repaired.
cs_CZ: Váš soubor byl opraven.

en: Z offset
cs_CZ: Odsazení Z

en: approximate seconds
cs_CZ: vteřin přibližně

en: default
cs_CZ: výchozí

en: delete
cs_CZ: smazat

en: except for the first layer
cs_CZ: vyjma první vstvy

en: external perimeters
cs_CZ: Vnější perimetry

en: infill
cs_CZ: výplň

en: layers
cs_CZ: vrstvu

en: mm (zero to disable)
cs_CZ: mm (nula pro vypnutí)

en: mm or %
cs_CZ: mm nebo %

en: mm or % (leave 0 for auto)
cs_CZ: mm or % (pro automatické ponechte 0)

en: mm or % (leave 0 for default)
cs_CZ: mm nebo % (ponechte 0 jako výchozí)

en: mm/s or %
cs_CZ: mm/s nebo %

en: money/kg
cs_CZ: korun/kg

en: perimeters
cs_CZ: perimetry

en: remove
cs_CZ: odebrat

en: solid infill
cs_CZ: plná výplň

en: support
cs_CZ: podpory

en: support interface
cs_CZ: kontaktní vrstva podpor

en: top solid infill
cs_CZ: vrchní plná výplň

en: will be turned off.
cs_CZ: bude vypnut.
